Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/wc005200/europacolon_sk/_sub/pankreas/libs/class.onUser.php on line 39
Svetový deň a Európska platforma karcinómu pankreasu
Bezplatná infolinka:
0800 800 183
Pondelok - Piatok 8:00-16:00
Facebook social icon

Svetový deň a Európska platforma karcinómu pankreasu

Aliancia NIE RAKOVINE spolu s o.z. Europacolon Slovensko je zakladajúcim členom World Pancreatic Cancer Coalition (WPCC), Pancreatic Cancer Europe (PCE) a Digestive Cancer Europe (DCI, predtým svetový Europacolon).

Naša misia

Spájame verejnosť, lekárov, pacientov, vedcov a vládne inštitúcie.

Prinášame informácie o ochorení rakoviny (karcinómu) pankreasu zo sveta aj z domova, zvyšujeme povedomie o jeho príznakoch, realizujeme edukačné kampane, pomáhame zrýchliť tok pacientov od zistenia príznakov, k správnej diagnostike a včasnej liečbe.

Čo je Svetový deň rakoviny pankreasu?

WPCD, teda World Pancreatic Cancer Day, je svetovou iniciatívou. Je to deň, kedy sa ľudia na celom svete spoja v požadovaní lepších podmienok v boji proti najťažšej rakovine na svete, predovšetkým za skorú diagnostiku tohto nebezpečného ochorenia.

Koalícia proti rakovine pankreasu, ktorá združuje viac ako 70 organizácií z 32 krajín a šiestich kontinentov, robí všetky kroky preto, aby sa zvýšilo povedomie o tomto ochorení a inšpirovali ďalších ľudí a svetové inštitúcie k spolupráci. Na Slovensku šíri povedomie o nebezpečí tejto zhubnej choroby pacientska organizácia NIE RAKOVINE a O.Z. EUROPACOLON Slovensko.

Pokračujeme vo vzdelávaní ľudí o tejto chorobe a inšpirujeme ich kampaňou, ktorá vedie k lepšiemu životu a budúcnosti pacientov s rakovinou pankreasu.

Lepší pokrok sa začína už skorou diagnostikou ochorenia. Kľúčom k skoršej diagnóze je počúvať svoje telo a spoznať príznaky a riziká tak, aby pacienti okamžite pri prvých problémoch skontaktovali lekára a začali liečbu.

Nezatvárame oči pred faktami

Rakovina pankreasu má najnižšiu mieru prežitia spomedzi všetkých druhov rakoviny.

V takmer každej krajine iba 2-9 percent pacientov prežíva kritických 5 rokov od stanovenia diagnózy. Každý deň je na svete viac ako 1 250 ľudí diagnostikovaných s rakovinou pankreasu a odhadom tomuto ochoreniu podľahne 1180 ľudí.

Odhaduje sa, že v roku 2020 bude celosvetovo diagnostikovaných viac než 480 000 nových prípadov.

Celosvetovo je rakovina pankreasu siedmou najčastejšou príčinou úmrtí súvisiacich s rakovinou.

Dôležitá informácia

Poznanie príznakov a rizík zostáva kľúčom k včasnej a život zachraňujúcej diagnostike. V súčasnosti neexistuje skríningový test alebo metóda včasnej detekcie rakoviny pankreasu, aj keď sa v týchto oblastiach uskutočňuje výskum. Je tiež dôležité, aby tí, ktorí rozpoznajú príznaky rakoviny pankreasu, počúvali svoje telo, bezodkladne vyhľadali lekársku pomoc a pri rozhovore so svojím lekárom nezabúdali na možnosť nebezpečnej rakoviny pankreasu.

Výskum ukazuje, že pacienti diagnostikovaní včas a urgentne operovaní majú väčšiu pravdepodobnosť, že prežijú kritických päť rokov a budú mať šancu na pokojný život.

Materiály na stiahnutie

Tlačová konferencia - pozvánka 14.11.2018 » Foto - Fialové dominanty 2018 » Videá - Žiadame viac » Odkazy - Zo srdca do srdca » Prezentácia - J.Španková, P.Herman » Prezentácia - Mudr. Jozef Dolník » Prezentácia - Patrícia Kramárová » Foto - Tlačová konferencia 14.11.2018 » Čo je WPCD? » Chirurgická Liečba Karcinómu Pankreasu » Prečo svietia NA FIALOVO dominanty sveta a Slovenska » WPCD Infografika »

Rýchly kontakt

Občianske združenie Europacolon Slovensko

Cukrová 14, 4. poschodie, Bratislava 811 01
IČO: 37925555
Bankové spojenie: Tatra banka, číslo účtu: 2620803890/ 1100
Telefón: +421 911 843 336, Jana Pifflová Španková
E-mail: info@europacolon.sk

Bezplatná infolinka: 0800 800183